Комітет ЛСОУ опрацьовує питання страхування відповідальності перевізника

14 травня 2015 року Ліга страхових організацій України провела засідання Комітету з питань автотранспортного страхування, темою якого стало обговорення проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо страхування відповідальності перевізника за шкоду, заподіяну життю, здоров’ю пасажирів та третіх осіб». Модератором засідання виступила Директор департаменту страхового права та методології ЛСОУ Навальківська Романа Юріївна.

Учасники засідання зазначили, що страхування відповідальності перевізника за шкоду, заподіяну життю, здоров’ю пасажирів та третіх осіб, є найбільш дієвим механізмом, який захищатиме інтереси постраждалих пасажирів та третіх осіб, а також зберігатиме фінансову спроможність перевізників. Експерти наголосили, що законопроект має дати відповіді на цілу низку основних питань, вирішити проблему можливого оновлення ліцензування задля здійснення роботи за цим видом, узгодження термінів на відповідність нормам чинного законодавства. Також учасники засідання обговорили механізми покриття можливих ризиків, встановлення обмежень та інші нагальні питання.

Як вже повідомлялося, 29 квітня 2015 року в Мінінфраструктури відбулась узгоджувальна нарада для обговорення пропозицій та зауважень до проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо страхування відповідальності перевізника за шкоду, заподіяну життю, здоров’ю пасажирів та третіх осіб» та механізму здійснення фінансово-економічних розрахунків з даного виду страхування. За результатами наради Лізі страхових організацій України було доручено розробити Концепцію здійснення страхування відповідальності перевізника та презентувати її в Мінінфраструктури.