ЛСОУ здійснила експрес-аналіз показників діяльності компаній non-life страхування — учасників проекту «Відкрите страхування» за січень-березень 2018 року

Валові страхові премії учасників проекту «Відкрите страхування», які здійснюють види страхування, інші, ніж страхування життя, за підсумками січня-березня 2018 року склали 2,5 млрд. грн.

У структурі валових страхових премій найбільша питома вага належить таким видам страхування, як добровільне майнове страхування – 1,4 млрд. грн. (56,5 %) та добровільне особисте страхування (крім страхування життя) – 0,6 млрд. грн. (22,7 %). Валові страхові премії з недержавного обов’язкового страхування склали 0,4 млрд. грн. (15,6 %), з добровільного страхування відповідальності — 0,1 млрд. грн. (5,2 %).

Обсяг надходжень валових страхових премій у березні місяці збільшився на 5,1 % у порівнянні з попереднім місяцем — до 644,9 млн. грн.

Валові страхові виплати за підсумками січня-березня 2018 року склали 0,8 млрд. грн.

У структурі валових страхових виплат найбільша питома вага належить таким видам страхування, як добровільне майнове страхування – 0,3 млрд. грн. (41,1 %) та добровільне особисте страхування (крім страхування життя) – 0,3 млрд. грн. (34,2 %).  Валові страхові виплати з недержавного обов’язкового страхування склали 0,2 млрд. грн. (24,1 %), з добровільного страхування відповідальності — 0,005 млрд. грн. (0,6 %).

Валові страхові виплати у березні місяці збільшились на 1,2 % у порівнянні з попереднім місяцем — до 269,2 млн. грн.

Також було проаналізовано показники діяльності з таких видів страхування, як КАСКО, добровільне медичне страхування та ОСЦПВВНТЗ.

Так, по КАСКО валові страхові премії учасників проекту «Відкрите страхування» за підсумками січня-березня 2018 року склали 479,7 млн. грн., валові страхові виплати – 277,3 млн. грн. Рівень страхових виплат становив 57,8 %. При цьому обсяг надходжень валових страхових премій у березні місяці збільшився на 22,5 % у порівнянні з попереднім місяцем, валових страхових виплат – на 4,5 %. Рівень страхових виплат зменшився на 8,7 в.п.

По добровільному медичному страхуванню валові страхові премії учасників проекту «Відкрите страхування» за підсумками січня-березня 2018 року склали 405,0 млн. грн., валові страхові виплати – 244,4 млн. грн. Рівень страхових виплат становив 60,3 %. При цьому обсяг надходжень валових страхових премій у березні місяці збільшився на 10,8 % у порівнянні з попереднім місяцем, а обсяг валових страхових виплат — зменшився на 0,2 %. Рівень страхових виплат зменшився на 6,8 в.п.

По ОСЦПВВНТЗ валові страхові премії учасників проекту «Відкрите страхування» за підсумками січня-березня 2018 року склали 255,7 млн. грн., валові страхові виплати – 171,6 млн. грн. Рівень страхових виплат становив 67,1 %. При цьому обсяг надходжень валових страхових премій у березні місяці збільшився на 30,6 % у порівнянні з попереднім місяцем, а обсяг валових страхових виплат — на 10,5 %. Рівень страхових виплат зменшився на 11,2 в.п.

Участь у проекті «Відкрите страхування» для страхових компаній, що здійснюють страхування видів, інших, ніж страхування життя, за підсумками січня-березня 2018 року взяли страхові компанії АЗІНКО, АЛЬФА СТРАХУВАННЯ, АЛЬЯНС, АРСЕНАЛ СТРАХУВАННЯ, ВіДі-СТРАХУВАННЯ, ГЛОБУС, ЄВРОІНС, ІНТЕРЕКСПРЕС, ІНТЕР-ПЛЮС, НАФТАГАЗСТРАХ, НІКО СТРАХУВАННЯ, ПЗУ УКРАЇНА, ПРОВІДНА, ПРОСТО-СТРАХУВАННЯ, РАРИТЕТ, ТЕКОМ, УКРФІНСТРАХ, УНІКА, Ю.Ес.Ай.

Проект «Відкрите страхування» було започатковано Лігою страхових організацій України у 2008 році з метою поліпшення стандартів розкриття інформації про діяльність учасників страхового ринку, публічного оголошення фінансових показників, дотримання політики прозорої діяльності і доступності інформації.