Нацкомфінпослуг внесла зміни до Стратегії реформування державного регулювання ринків небанківських фінансових послуг на 2015-2020 роки

Нацкомфінпослуг внесла зміни до Стратегії реформування державного регулювання ринків небанківських фінансових послуг на 2015-2020 роки

18 грудня 2018 року Нацкомфінпослуг прийняла рішення про внесення змін до Стратегії реформування державного регулювання ринків небанківських фінансових послуг на 2015-2020 роки, затвердженої розпорядженням Нацкомфінпослуг від 19.03.2015р. № 499.

Метою Стратегії є реформування державного регулювання ринків небанківських фінансових послуг для забезпечення сприятливих умов їх подальшого розвитку, підвищення інвестиційної привабливості та відновлення довіри споживачів небанківських фінансових послуг.

Згідно з розпорядженням Нацкомфінпослуг від 18.12.2018р. № 2230, досягнення зазначеної мети буде здійснюватися за такими стратегічними цілями:

— наближення регуляторного середовища ринків небанківських фінансових послуг до міжнародних стандартів регулювання й нагляду;
— удосконалення діяльності регулятора та підвищення ефективності державного нагляду;
— підвищення рівня фінансової інклюзії та захисту інтересів споживачів небанківських фінансових послуг;
— створення сприятливих умов для зміцнення та сталого розвитку ринків небанківських фінансових послуг.

Зокрема, для досягнення стратегічної цілі «Створення сприятливих умов для зміцнення та сталого розвитку ринків небанківських фінансових послуг», Стратегію доповнено завданням з удосконалення системи аналізу, прогнозування та стратегічного планування політики у сфері надання небанківських фінансових послуг, що передбачає виконання оцінки реалізації стратегічних та оперативних планів, досягнення стратегічних цілей із залученням учасників ринків фінансових послуг.

Розробка Стратегії зумовлена необхідністю підвищення ролі небанківського фінансового сектора в сучасному соціально-економічному житті країни. Стратегія визначає основні напрями та завдання для їх реалізації правового й інституційно-організаційного характеру, спрямовані на розбудову ефективного державного регулювання та нагляду з метою розвитку конкурентоспроможних ринків небанківських фінансових послуг.