Президент ЛСОУ взяв участь у обговоренні питань удосконалення нагляду у сфері пожежної безпеки шляхом страхування відповідальності бізнесу

10 січня 2020 року у Комітеті  Верховної Ради України з  питань фінансів, податкової та митної політики відбулась робоча зустріч, темою якої стало обговорення проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення нагляду у сфері пожежної безпеки шляхом страхування відповідальності бізнесу».

Захід пройшов під головуванням Голови підкомітету з питань банківської діяльності, монетарної стабільності, взаємодії з Національним банком України та захисту прав споживачів фінансових послуг Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Ольги Бєлькової.

За останні 10 років в Україні зареєстровано 730 456 пожеж, що в середньому складає більше 73 тисяч випадків на рік. Унаслідок цих пожеж  загинуло 28 тисяч 220 людей і 16 тисяч 884 людини було травмовано. Тільки прямі збитки, завдані пожежами, склали понад 12 мільярдів гривень, а загальні матеріальні втрати – біля 50 мільярдів гривень.

Збитки від таких катастроф і аварій потребують компенсації у вигляді виплат постраждалим, виділення коштів для ліквідації наслідків, покриття шкоди, завданій юридичним особам. В кожному випадку основний тягар лягає на органи влади, і, відповідно, на бюджет , причому із кожним роком це обходиться державному та місцевим бюджетам все дорожче. Стягнути збитки із безпосередніх винуватців часто стає неможливим через відсутність коштів, судову тяганину і навіть штучне банкрутство.

Проте на відміну від нашої практики відшкодування витрат за рахунок бюджету світовий досвід спирається на широке залучення до процесів гарантування відшкодування збитків системи страхування. Європейський досвід уже тривалий час базується на достатньо ефективній моделі, коли  страхування є обов’язковою умовою для тих, хто проводить бізнес, стикаючись періодично із ризиковими обставинами. Всі, хто експлуатує об’єкти, де потенційно може виникнути аварійна ситуація, страхують свою відповідальність перед потенційними потерпілими. Тим самим, забезпечується надійна гарантія, що постраждалі отримають відшкодування збитків.

Лігу страхових організацій України на заході представив Президент ЛСОУ Олександр Філонюк, який зазначив важливість питання і нагадав, що ЛСОУ неодноразово зверталася до органів державної влади з пропозицією вироблення стратегії захисту населення та довкілля від наслідків природних та техногенних катастроф із залученням страховиків до участі в державних програмах.